Aktualności

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr i Big Bandów, Decina (Czechy), 17-19.06.2016

Big Band Powiatu Ostrowskiego – III miejsce w grupie Big Bandów profesjonalnych

W dniach od 17.06-19.06 2016 roku w Decinie (Czechy) odbywał się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr i Big Bandów. Była to XVII edycja tego wydarzenia.


Lider Big Bandu Powiatu Ostrowskiego - Robert Matuszewski

Big Band Powiatu Ostrowskiego startował w grupie Big Bandów profesjonalnych. Organizator ustalił tą grupę dla muzyków powyżej 25 lat. Przewodniczącym Jury, składającym się z wybitnych czeskich, polskich i węgierskich dyrygentów, aranżerów, był Felix Slovacek – uznany czeski saksofonista.W grupie, w której uczestniczył Big Band pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego, zaprezentowało się 14 zespołów z Czech, Węgier, Słowacji, Polski, Niemiec.Konkurencja była bardzo duża, tym bardziej, że większość zespołów była złożona ze studentów akademii muzycznych – Pragi, Brna,Teplizkiego Konserwatorum.


Big Band i wokalistka Monika Walczak

Ostrowski band zaprezentował się w stylu najbardziej odpowiadającym muzykom, czyli swingu lat 30-40. Wokalistka Monika Walczak wykonała standard „The Lady is a tramp”. Znakomicie zaprezentowali się soliści: Olaf Knockenhauer, Norbert Wardawy, Marek Nowakowski, Łukasz Nowicki.W efekcie finalnym Big Band Powiatu Ostrowskiego zajął III miejsce, co z pewnością jest bardzo dużym sukcesem. Wydarzenie to jest trampoliną dla muzyków, którzy już myślą o kolejnym festiwalu w Budapeszcie lub Berlinie.Sponsorem transportu muzyków Big Bandu na festiwal w Czechach był Węglozbyt S.A.  
 

Written By: rw
Date Posted: 2016-06-23
Number of Views: 1022
Wróć